"JavaScriptSDK"

poniedziałek, 27 stycznia 2014

Taś-taś, tasielku

"Tasielek" to jednak fajna sprawa.

Na zewnątrz -8 i śnieg. Wczoraj wieczorem, przy temperaturze -9, łzy mi w oczach zamarzały.

Tymon woła: "Na pacier! Da dór!".

Normalnie moim obowiązkiem byłoby spełnić te niedorzeczne żądania. Bo odporność, bo świeże powietrze, bo dziecko potrzebuje ruchu (matka w sumie też), ale jest "tasielek", który mimo zapewnień pani Doktor, że "pięć dni i będzie zdrowy" ma się całkiem dobrze.

Mój ratunek.

"Nie możemy iść na spacerek, Tymonku. Jesteś jeszcze chory. Jak będziesz ładnie pił syropki, to niedługo wyzdrowiejesz i wtedy pójdziemy na dwór"

Za to widok z okna mamy piękny ;)7 komentarzy:

 1. Widok z okna cudo... ale i tak nie zachęca. Myślisz, że Tymek da się nabrać długo na kaszlową wymówkę?

  OdpowiedzUsuń
 2. podziwiam ze Tymon tak spokojnie przyjmuje odmowę ! Przemek pewnie by próbował sforsować drzwi wyjściowe. Widok z okna cudny

  OdpowiedzUsuń
 3. wczoraj byłam z nimi przy -10 na sankach......choć tylko pół godziny. Michałek w tych warunkach.....usnął przytulony do brata.

  ostre hartowanie trwa. zabierany jest też kiedy idę po starszaka do przedszkola. wczesne popołudnie pełne słońce to i te -10 znośne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, a katarek nie ma takiej mocy jakoś... ;) No, przy zakatarzonym nosku i -20 nie wyszłyśmy, ale już w sobotę wybraliśmy się z Zochą na pobliską Syberię (do Supraśla), i przy, bagatelka, -16 przeszliśmy się pooddychać uzdrowiskowym powietrzem. I to bynajmniej nie nadgorliwość, czy jakaś samowolka - z przykazania lekarza, by normalnie wychodzić, spacerować ile się da, skoro nie marudzi i nie ma gorączki. Noooo jak tak, to my "normalnie" wychodzimy.

  Choć te "normalnie" nieco mi przypomina kawał z brodą, jak to dzwonił kolega z Moskwy, do kolegi gdzieś hen, na dalekiej Syberii:
  - Te, Wania, jak wy sobie radę dajecie? podobno piekielnie zimno tam u was?
  - A jakoś dajemy, ot, no parę stopni poniżej zera tu jest, ale znośnie.
  - Trochę? Toć mówili, że u was -40!
  - Aaaa, tak, ale to na podwórku...

  To niech tasielek się tasie, byle się nie panoszył za bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na szczęście mojemu dziecku odechciewa się "tasielku" jak mu przypomnę że przecież MUSIMY sie baaaardzo grubo ubrać :D czego namiętnie nienawidzi;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje latają po parku mimo tasielku, ale ja wyrodna matka jestem i ciągam dzieci po mrozie :) Niestety argument o grubym ubieraniu u mnie nie działa bo młoda wprost uwielbia się ubierać i przebierać. Zupełnie nie wiem po kim to ma.
  Widok macie przepiękny!!

  OdpowiedzUsuń