"JavaScriptSDK"

piątek, 9 stycznia 2015

Jak technologia z elektroniką przerosły informatyka


W okolicach Świąt Bożego Narodzenia Szwagier wraz z Mężem postanowili się nawzajem obdarować. Prezent zasadniczo był ten sam kości do EarthDawna - egzemplarze różniły się jedynie kolorami, a Panowie wysłali je sobie bezpośrednio ze sklepu internetowego.

Paczki zazwyczaj dochodzą do nas pocztą lub kurierem, ale P. i Szwagier przedyskutowali temat i postanowili skorzystać z Paczkomatów. Wychodziło ponoć taniej, a na pewno bliżej.

P. paczkę odebrał, obejrzał i rzucił w kąt, bo i tak nie ma ekipy do grania.
Ja ledwo ten fakt odnotowałam.

I tak, by pewnie zostało, gdyby nie to, że przechodziliśmy wspólnie obok paczkomatu. P. parsknął śmiechem. Ja wyraziłam zainteresowanie przyczyną i usłyszałam taką o to historię:


Podchodzę do ekranu i słyszę głośne:

- Podaj swój numer telefonu.

Podaję, a paczkomat na to: 

- Przyłóż kod do oka i zeskanuj. 

Rozglądam się. Nie ma żadnego oka... Ale widzę światełko, więc przykładam. Nie. to nie tu, Paczkomat nie reaguje. Stwierdził za to, ze coś się grzebię, więc drze się na całą ulicę:

-Wykryliśmy, że nadal nie zeskanowałeś kodu. Przyłóż kod do oka i zeskanuj.

Przechodnie patrzą na mnie jak na idiotę, ja nerwowo szukam innego miejsca żeby przytknąć kod. Znowu nie trafiam, a Paczkomat swoje:

- Wykryliśmy, że jesteś idiotą i nie umiesz znaleźć oka. Zeskanuj kod.

Kombinuję, kombinuję. stoję tam już z pięć minut. W końcu anulowałem całą operację, wpisałem jeszcze raz numer telefonu, i kiedy paczkomat próbował mnie namówić na skanowanie, wybrałem opcję ręcznego wklepywania numeru. Odbieram paczkę a ten wrzeszczy:

- Gratulacje. Udało Ci się odebrać paczkę w mniej, niż 12 sekund.***

Myślałby kto... Informatyk ;)

2 komentarze:

  1. Ja też wybieram opcję ręczną...aby sobie siary nie robic...
    za to najbardziej mnie wkurza gdy dostaje sms, ze w wybranym paczkomacie nie było miejsca, ale mogę odebrac przesyłkę w drugim...na przeciwnym końcu miasta , ehhh

    OdpowiedzUsuń
  2. ;)
    Jeszcze nigdy z nich nie korzystałam, ale coś czuję, że będę wybierać opcję ręczną ;)

    OdpowiedzUsuń